Zapraszamy do działu „Publikacje”

8314929977_4d7e817d68_h

Zachęcamy do lektury naszych publikacji. Regularnie będziemy w nich analizować i komentować najważniejsze zjawiska, trendy i procesy zachodzące na świecie i w poszczególnych regionach. Weźmiemy pod lupę nie tylko wydarzenia z pierwszych stron gazet, ale – chcąc poszerzyć zainteresowanie polskiej opinii publicznej o nowe tematy – także te, które obecnie znajdują się w Polsce na marginesie debaty o stosunkach międzynarodowych, rozwoju i prawach człowieka.

Mamy nadzieję, że za sprawą naszych publikacji, Global.Lab przyczyni się do poszerzenia wiedzy na temat globalnych problemów politycznych, społecznych, ekonomicznych i ekologicznych. Będziemy również przykładać dużą wagę do odejścia od perspektywy europocentrycznej, aby możliwie obiektywnie przyjrzeć się globalnym wyzwaniom. Jednocześnie świadomi, że świat zaczyna się na naszym podwórku, nie będziemy również unikać tematów europejskich.

Wszystkie nasze publikacje udostępniane będą na zasadach licencji CC BY-SA 3.0 (chyba, że wyraźnie oznaczymy inaczej). Oznacza to, że dostęp do nich jest darmowy; można je również kopiować i rozpowszechniać w dowolnym medium i formacie, o ile będą one udostępnione na tej samej licencji. Jednocześnie prosimy pamiętać, że trzeba je odpowiednio oznaczyć, to znaczy należy podać imię i nazwisko autora, a także informację prawnoautorską, informację licencyjną, notę o wyłączeniu odpowiedzialności oraz odnośnik do oryginału. Szczegóły dotyczące licencji znajdują się na stronie Creative Commons.

Już teraz zapraszamy do zapoznania się z pierwszymi Analizami Global.Lab. Można w nich przeczytać m.in. o zagrożeniach dla demokracji w Europie związanych z negocjowanym obecnie przez Unię Europejską i Stany Zjednoczone Transatlantyckim Partnerstwem w dziedzinie Handlu i Inwestycji (TTIP), przystąpieniu Palestyny do Międzynarodowego Trybunału Karnegokonsekwencjach niskich cen ropy na rynku światowym dla państw Afryki subsaharyjskiej czy kryzysie politycznym w Peru związanym z antytubylczą polityką prezydenta Humali.

Zdjęcie: Abhi Sharma (CC BY 2.0)

%d blogerów lubi to: