Cornelia Reetz dla „Dziennika Gazety Prawnej”

wielkinieobecny-sliderwww

„Porozumienie jest takim samym problemem dla UE, jak dla obywateli USA. Powstaje z myślą o korporacjach po obu stronach Atlantyku. To jest starcie pomiędzy społeczeństwem a korporacjami, a my chcemy żyć w społeczeństwie, w którym demokracja będzie większym dobrem niż gospodarka. Nie chcemy demokracji dostosowanej do wymogów rynków, ale rynków, które będą w zgodzie z zasadami demokracji”, mówiła Cornelia Reetz, koordynatorka Europejskiej Inicjatywy Obywatelskiej „Stop TTIP” i gość naszej konferencji „Wielki nieobecny: TTIP pod lupą” w wywiadzie dla „Dziennika Gazety Prawnej”.

W debacie obok Cornelii Reetz wzięli udział Maks Kraczkowski, Poseł na Sejm RP (Prawo i Sprawiedliwość), Paweł Zalewski, b. Poseł do Parlamentu Europejskiego (Platforma Obywatelska), prof. Leokadia Oręziak, Szkoła Główna Handlowa, oraz Adrian Zandberg, członek Zarządu Partii Razem. Dyskusję poprowadził Rafał Woś z Tygodnika „Polityka”.

Zachęcamy do lektury całego wywiadu, który przeprowadziła Lidia Raś, na stronach internetowych „Dziennika Gazety Prawnej”.

%d blogerów lubi to: