Adam Traczyk dla GazetaPrawna.pl o exposé ministra spraw zagranicznych

Flaga_RP_z_UE

Zachęcamy do lektury obszernego komentarza dotyczącego exposé ministra spraw zagranicznych RP Witolda Waszczykowskiego, którego portalowi GazetaPrawna.pl udzielił Adam Traczyk.

– Minister Waszczykowski przedstawił w swoim exposé wizję Europy spójną z wcześniejszymi deklaracjami polityków PiS. Ma to być Europa wolnych narodów i równych partnerów, korzystających z czterech swobód jednolitego rynku: wolności przepływu osób, usług, towarów i kapitału. Jednocześnie przeciwstawił się stanowczo integracji politycznej. Jest to więc wizja zwrócona ku przeszłości, nie proponująca żadnych nowych rozwiązań, których Europa teraz tak bardzo potrzebuje – skomentował exposé ministra Waszczykowskiego Adam Traczyk.

Z kolei za dobry sygnał na przyszłość, uznał on m.in. deklarację otwarcia placówek dyplomatycznych poza Europą: w Ekwadorze, Panamie, Mongolii i Filipinach. – Szkoda, że za tym otwarciem na resztę świata nie poszły również deklaracje przyłożenia większej wagi do problemów globalnych jak niesprawiedliwe stosunki gospodarcze, zmiany klimatu, zanieczyszczanie środowiska, które są również źródłami masowych migracji – podsumował.

Zachęcamy do zapoznania się z całością artykułu na stronie GazetaPrawna.pl.

Zdjęcie: Michal Osmenda (CC BY-SA 2.0 via Wikimedia Commons)

%d blogerów lubi to: