Nawiązanie współpracy z Post-Western World

PWW.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Fundacja Global.Lab nawiązała stałą współpracę z portalem Post-Western World. Na naszych stronach regularnie pojawiać się będą tłumaczenia tekstów publikowanych na jego łamach.

Post-Western World to portal prowadzony przez Olivera Stuenkela, jednego z ciekawszych badaczy współczesnych stosunków międzynarodowych. W swoich publikacjach szuka on odpowiedzi na pytanie, jak wschodzące potęgi zmieniają ład międzynarodowy. Szczególną uwagę przywiązuje do roli Brazylii, Indii i Chin w kształtowaniu nowego globalnego porządku.

Jesteśmy przekonani, że tłumaczenia tekstów Olivera Stuenkela przyczynią się do lepszego zrozumienia globalnych procesów politycznych i będą wartościowym uzupełnieniem debaty o polityce międzynarodowej w Polsce.

OliverStuenkel-photoOliver Stuenkel studiował na Universidad de Valencia oraz w Kennedy School of Government na Harvardzie. Tytuł doktora uzyskał na Uniwersytecie Duisburg-Essen. Obecnie jest adiunktem w Fundacji im. Getúlio Vargasa w Sao Paulo, jednej z najbardziej prestiżowych instytucji badawczych w Brazylii, a także non-resident Fellow w Global Public Policy Institute (GPPi) w Berlinie oraz członkiem Carnegie Rising Democracies Network. Wcześniej wykładał na Uniwersytecie São Paulo oraz Uniwersytecie Jawaharlala Nehru (JNU) w New Delhi, a także pracował jako nauczyciel w wiejskiej szkole w Radżastanie w Indiach. Był członkiem delegacji Brazylii przygotowującej czwarty, piąty i siódmy szczyt BRICS. Jego badania skupiają się na mocarstwach wschodzących, szczególnie na polityce zagranicznej Brazylii, Indii i Chin, oraz roli tych państw w global governance. Jest autorem m.in.  IBSA: The rise of the Global South? (Routledge Global Institutions, 2014), BRICS and the Future of Global Order (Lexington, 2015) oraz Post-Western World: How Emerging Powers Are Remaking Global Order (Polity, 2016).

Dotychczas na stronie Global.Lab ukazały się dwa teksty Olivera Stuenkela:

[Oliver Stuenkel] Schorowany kontynent
[Oliver Stuenkel] Dlaczego Waszyngtonowi tak trudno zrozumieć BRICS?

%d blogerów lubi to: