[Debata+raport] Jak Łukaszenka fałszuje Białoruś

lukaszenka

Serdecznie zapraszamy na debatę

„Jak Łukaszenka fałszuje Białoruś”

Wydarzenie połączone będzie z prezentacją raportu „Jak oszukuje się białoruskich wyborców – Relacja polskiego obserwatora” autorstwa eksperta Global.Lab Mateusza Bajka.

Miejsce: klubokawiarnia Państwomiasto (ul. Andersa 29, Warszawa)
Czas: 11 października 2016 roku (wtorek), godzina 18:00

Wybory na Białorusi nie odpowiadają kluczowym międzynarodowym standardom przeprowadzania demokratycznych i wolnych wyborów – zadeklarowali 12 września, dzień po zakończeniu tegorocznych wyborów parlamentarnych, przedstawiciele Biura Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka OBWE. Podobne wnioski OBWE zaprezentowało zarówno po ubiegłorocznych wyborach prezydenckich na Białorusi, jak i po każdych wcześniejszych obserwowanych przez organizację w ostatnich dwudziestu latach.

Jak w rzeczywistości wyglądają Białoruskie wybory? Czym różnią się od tych organizowanych w Polsce, czy nawet w Rosji? Czego boją się członkowie białoruskich komisji wyborczych oraz krajowi obserwatorzy? Czemu, choć do białoruskiego parlamentu pierwszy raz od kilkunastu lat dostali się białoruscy opozycjoniści, wybory te w dalszym ciągu uznawane są za niedemokratyczne?

O tym wszystkim na spotkaniu opowiedzą:

Veranika Laputska, analityczka EAST Centum, doktorantka Szkoły Nauk Społecznych Instytutu Filozofii i Socjologii PAN, współpracuje z Białoruskim Domem w Warszawie
Kamil Kłysiński, główny specjalista Zespołu Ukrainy, Białorusi i Mołdawii w Ośrodku Studiów Wschodnich
Siarhiej Pieliasa, redaktor Biełsat TV

Moderacja: Mateusz Bajek, Fundacja Global.Lab

Przed debatą Mateusz Bajek zaprezentuje również raport „Jak oszukuje się białoruskich wyborców – Relacja polskiego obserwatora”. W opracowaniu tym autor na konkretnych przykładach pokazuje mechanizm fałszerstw w czasie ubiegłorocznych wyborów prezydenckich.

Pobierz raport

%d blogerów lubi to: