Europa na nowo – rekrutacja na warsztaty polsko-niemieckie

Bez tytułu

Europa na nowo – zaproszenie na warsztaty polsko-niemieckie

Ostatnie lata w stosunkach polsko-niemieckich nacechowane są licznymi napięciami. Niemiecka polityka migracyjna i stosunek do Rosji są w Polsce są obiektem licznych kontrowersji. Jednocześnie, w Niemczech polityka rządu PiS i oddalanie się od wartości europejskich natrafia na niezrozumienie. Wiele z tych kontrowersyjnych tematów dotyczy w pierwszej kolejności spraw europejskich, ale kładą się one cieniem na dwustronnych relacjach między Warszawą a Berlinem.

Chcąc poszukać możliwych impulsów do poprawy wzajemnych stosunków, zarówno na płaszczyźnie europejskiej, jak i bilateralnej, wraz z naszym niemieckim partnerem Polis180 oraz Fundacją Eberta organizujemy w Warszawie 1,5-dniowe warsztaty:

Europa na nowo – Europa neu denken

Warsztaty odbędą się w dniach 9.-10. listopada
(pokrywamy koszty noclegu i transportu)

Po krótkiej analizie obecnego stanu relacji polsko-niemieckich na różnych polach polityk dwustronnych i europejskich, przejdziemy do dyskusji nad konkretnymi rozwiązaniami kwestii spornych. Naszym celem jest wskazanie potencjalnych pól współpracy, które pomogą sformułować polsko-niemiecką agendę przyszłości. Wypracowane propozycje opublikujemy w wspólnym policy paper.

Kto może się zgłosić?

  • Masz 20-35 lat
  • Interesujesz się stosunkami polsko-niemieckimi
  • Mówisz po angielsku

Jak możesz się zgłosić?

Wyślij na adres biuro[at]globallab.org.pl swoje CV oraz krótki list motywacyjny, w którym streścisz swoje doświadczenie i zaangażowanie na polu polsko-niemieckim i opowiesz na następujące pytania:

  • Czemu chcesz wziąć udział w projekcie?
  • Jakie są Twoim zdaniem najbardziej palące problemy w relacjach polsko-niemieckich?
  • Jakie tematy lepiej odłożyć na później?

Na Twoje zgłoszenie czekamy do 26 września.

Projekt jest współfinansowany przez Fundację im. Friedricha Eberta oraz Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Logo_Friedrich_Ebert_Stiftung.svg

1200px-Fwpn_logo.svg_

 

%d blogerów lubi to: